Najpiękniejsze miejsca w górach z piękną panoramą

Karkonosze.

 1. Przełęcz pod Śnieżką. W tym miejscu zazwyczaj jest dużo osób, którzy robią przerwę po wejściu na Śnieżkę i korzystają z usług schroniska Dom Śląski. Trudno w tej sytuacji znaleźć dogodne miejsce do filmowania i robienia zdjęć. Całe szczęście że przełęcz jest rozległa. Z przełęczy rozpościera się przepiękny widok na południe i ładny na stronę północną. Widok na stronę Czeską jest zdecydowanie bardziej ciekawszy. Jest to jedno z najlepszych miejsc do fotografowania i filmowania późną jesienią, kiedy Słońce jest już nisko, nie daje aż tak ostrego światła, a zachód Słońca odbywa się po Czeskiej stronie. 
 2. Okolice schroniska Samotnia. Schronisko położone jest przy Małym Stawie. Miejsce jest ciche i spokojne z bardzo ładnym widokiem na jezioro, okoliczne żleby i turniczki. Fotografowanie tutaj jest przyjemne. Łatwo wyszukać odpowiednie kadry. Jedyny minus tego miejsca jest taki, że szybko chowa się tu Słońce i praktycznie trudno o zachód. Warto w to miejsce zabrać obiektyw szerokokątny 24 mm żeby objąć w całości kocioł Małego Stawu.
 3. Śnieżne Kotły. To miejsce oferuje bardzo wiele dla fotografa i filmowca. Jest tu dużo ciekawych widoków. Warto obejść kotły z każdej strony w celu zbadania terenu. Miejsce jest wietrzne warto to wykorzystać zabierając do ujęć piękny długi welon panny młodej. 
 4. Skałki Kotki i okolice na polanie. To miejsce jest łatwo dostępne i blisko położone. Najpiękniej jest tu o wschodzie Słońca. Często pojawiają się poranne mgły które dodają niesamowitego uroku naszym kadrom. 
 5. Twarożnik. Miejsce najciekawsze wieczorem ponieważ tutaj można w pełni obserwować zachód Słońca, nie chowa się ono szybko za okolicznymi górami ale łagodnie zachodzi. Światło wieczorne tworzy niesamowity spektakl łagodnie oświetlając równinę i chowając się za Szrenicą. 
 6. Wodospad Panczawski. Wyjątkowe miejsce na sesję ślubną pod warunkiem, że zrealizujemy ją wczesnym rankiem bowiem najpiękniejsze ujęcia będą od strony wschodniej.sudety-plener-slubny-6-of-53

 

Tatry.

 1. Rusinowa polana. Sesję warto zrealizować wczesnym rankiem ponieważ tylko wtedy ujrzymy zapierający dech w piersiach widok. Wykonanie tu zdjęć i ujęć filmowych będzie bardzo miłym i przyjemnym doświadczeniem. Powstałe kadry będą wyjątkowe.
 2. Kasprowy Wierch. Bardzo łatwo dostępny szczyt Tatr ponieważ wjedziemy tu wyciągiem i od razu możemy podziwiać panoramę gór. Uważam, że najpiękniej jest tu jesiennym wieczorem, bowiem Słońce zachodzi wśród strzelistych wierzchołków Tatr Zachodnich. Ciągnie się tam linia gór prowadząc widza w głąb kadru. W tym miejscu można spotkać nawet kilka par młodych. Jest to bardzo popularne miejsce z racji łatwego dostępu, ale też bardzo piękne. 
 3. Morskie Oko. Uważam, że nikomu nie trzeba przedstawiać tego magicznego miejsca. Warto obejść jezioro dookoła szukając niestandardowych ujęć filmowych i fotografii.
 4. Czarny Staw pod Rysami. Wyjątkowe miejsce. Można poczuć się tu jak w sanktuarium. Ogromne ściany ostro spadają w dół. Cisza i spokój.
 5. Szczyrbskie Jezioro. Łatwość dojścia sprawia, że jest to kolejne bardzo popularne miejsce. 
 6. Popradzki Staw. Trudno dostać ze względu na długą wędrówkę. Spektakularne widoki rekompensują włożony wysiłek.
 7. Dolina Suchej Wodykrfotofim-Zakopane-Tatry-12

 

Bieszczady. 

Łagodne góry najpiękniejsze jesienią i dlatego polecam to miejsce o tej porze roku. Najpiękniej jest na połoninach Wetlińskiej i Caryńskiej.

 

fotograf-Lubuskie-Zielona-Góra-12

Alpy. 

 1. Lago Sorapies. Bajkowe jezioro z turkusową wodą. W tym miejscu nie docierają poranne i wieczorne promienie Słońca. Sesję możemy tu wykonać tylko przy mocnym nasłonecznieniu, ale warto z powodu kolorystyki wody.  
 2. Tre Cime di Lavaredo. Trekking wokół trzech szczytów uchodzi za klasykę w Dolomitach. Po drodze znajdziemy wyjątkowo wiele ciekawych miejsc. Spotkamy tutaj też wielu fotografów krajobrazu.   
 3. Okolice Matterhorn. Trudno dostępny region w Szwajcarii, który jest chyba najbardziej popularny w całych Alpach. Zdjęcia góry Matterhorn są najbardziej liczne w pośród wszystkich zdjęć Alp.
 4. Oprócz przedstawionych powyżej miejsc warto samemu eksperymentować i szukać oryginalnych miejsc z dala od cywilizacji. Jeśli Para Młoda lubi górskie przygody to nie będzie z tym problemu. Polecam udać się w Pieniny, Jurę Krakowsko-Częstochowską oraz inne rejony Beskidów i Sudetów. 

 

krfotofim-Zakopane-Tatry-56

Jak przygotować się na sesję w plenerze. 

Pracę przy zdjęciach i filmie w plenerze starannie planujemy. Oprócz aparatu fotograficznego, kamery i statywu, zabieramy wszystkie rzeczy które warto zabrać na wycieczkę. W plecaku musi znajdować się ciepła bluza, kurtka przeciwdeszczowa, latarka, kanapki i woda. Podczas plenerowych sesji nie raz doświadczyliśmy chłodnego wiatru, deszczu i burzy. Zawsze sprawdzamy prognozę pogody, góry to wyjątkowe miejsce pod względem zmienności pogody. W ciągu kilkunastu minut aura może się diametralnie zmienić. Para młoda powinna też wziąć ze sobą zmienne wygodne buty.  Uważamy, że jest to bardzo ważne, ciasne buty i obtarte stopy mogą spowodować duże problemy. Kilka lat temu musieliśmy pana młodego zwozić ze szlaku samochodem, bo nie mógł już samodzielnie chodzić. Całe szczęście, że wcześniej udało się zrealizować cały filmowo-fotograficzny plener.

krfotofim-Zakopane-Tatry-62

next post
WERONIKA I KRZYSIEK
Grupowe