Uroczystość ślubu w kościele.

Pierwszym ważnym momentem jest wejście do kościoła. Jest to ważny punkt całej uroczystości który rzutuje na całą mszę. Emocje rosną, serce czasem wali jak szalone ,a stres który paraliżuje powoduje blokadę. Jeśli ojciec wprowadza pannę młodą to warto, żeby symboliczne go pożegnać pocałować i przytulić. Ojciec oddaje córkę pod opiekę narzeczonego. Za kilka  chwil będzie już miała męża i stworzy z nim swoją rodzinę. Ważnym i miłym gestem będzie uścisk jego dłoni przez czekającego przy klęczniku pana młodego. Są to gesty bardzo uprzejme i symboliczne. 

Podczas homilii i czytań często pary młode trzymają się za ręce i uśmiechają. Warto w tym celu ustawić  krzesła dla młodej pary blisko siebie. Atmosfera w kościele zależy też od  księdza, warto wybrać plebana, który dostojnie i z szacunkiem poprowadzi całą uroczystość zaślubin.   

Trzecim i najważniejszym momentem jest składanie przysięgi.  Sakrament małżeństwa jest jedynym sakramentem, który przyjmuje dwoje ludzi jednocześnie, ksiądz jest świadkiem i nie udziela sakramentu. W tej wyjątkowej chwili warto stanąć naprzeciwko siebie i patrzeć sobie w oczy. Oprócz emocji towarzyszących młodym można często zaobserwować łzy w oczach rodziców i dziadków są to dla nich równie ważne momenty. 

Po przysiędze w kościele czuć już inną atmosferę, młodzi są objęci i zazwyczaj padają na ich ustach wzajemne delikatne pocałunki. Ta chwila  jest bardzo istotna ponieważ małżonkowie często nie tłumią uczuć i  widać naturalne emocje. 

Para młoda z kościoła wychodzi jako ostatnia. Na zewnątrz ze zniecierpliwieniem czekają goście którzy mają garści pełne ryżu lub monet. Czasem przygotowują konfetti, płatki kwiatów, a nawet motyle lub gołębie żeby godnie i z klasą przywitać młode małżeństwo.fotograf-Zielona-Góra-Głogów-Żary-37-1 fotograf-Zielona-Góra-Głogów-Żary-48-1 krfotofilm-Lubuskie-Sulechów-Świebodzin-Zielona-Góra-65 krfotofilm-Lubuskie-Sulechów-Świebodzin-Zielona-Góra-101 krfotofilm-Lubuskie-Żary-Żagań-Zielona-Góra-87

next post
Zimne ognie czyli iskierka miłości podczas przyjęcia weselnego.
Atrakcja zapalania zimnych ogni jest szybka i łatwa w realizacji pod warunkiem, że produkt będzie dobrej jakości. Ważne jest żeby zimne ognie długo się paliły [...]